A Candida-kúra mellékhatásai.

Egy Candida -kúra, és diéta valószínűleg komolyabb változásokat fog okozni az életmódban. Ezt még tetézni fogják azok a mellékhatások, amik a gyógyulási folyamat során tapasztalhatók.
Ezek a kellemetlen mellékhatások, tünetek, amik egy gyógyulási krízist idéznek elő, az egyik legnagyobb oka annak, hogy sokan idő előtt felhagynak a Candida diétával.
Azonban a felkészültség segíthet neked elkerülni ezt a „bukkanót” a kezelés során.
Van, akinek erősebb kezelésre van szüksége, és van, akinek hosszabb ideig kell hogy tartson. De az is előfordulhat, hogy változtatni kell a kezelésen.
Vagy éppen a kezelések váltogatására lesz szükség. Van, aki könnyen veszi a kezelés viszontagságait. Azonban a legtöbb embernél kellemetlen, kínzó mellékhatások merülhetnek fel.
Nehéz előre megmondani, kinek hol van a tűréshatára, és sokunk szervezete nem bírja az erős Candida kezelést.
A Candida-Kúra mellékhatásainak oka.
Sokszor nem vagyunk felkészülve arra, vagy éppen nem figyelmeztetnek előre, hogy a kezelés alatt a Candida tünetek súlyosbodhatnak, mielőtt javulni kezdenek.
Ugyanis amikor az élesztőgomba elpusztul, a szervezet megtelik méreganyagokkal. Ez pedig az egész szervezetet gyengíti, ami egy időre az összes tünetet felerősíti.
Ez okozhatja a mellékhatásokat, vagy pedig az, ha nem a megfelelő kúrát folytatjuk.
Amikor az élesztőgomba pusztulása beindul, az első héten számítani kell a kényelmetlenségekre.
A mellékhatások enyhe növekedése a gyógyulás jele is lehet. A tüneteknek azonban fokozatosan csökkenniük kell.
A Candida-kúra mellékhatásai.
A kezelés során, a legtöbb esetben mellékhatások, vagy egyéb tünetek léphetnek fel. Vannak azonban olyan módszerek, melyekkel a lehető legkisebbre csökkenthetjük ezeket a kényelmetlenségeket.
A pihenés és a relaxáció elengedhetetlenek a gyógyuláshoz, de ugyanúgy a tünetek enyhítéséhez is. A következő lista segíthet a különféle tünetek enyhítésében. A Candida-kúra gyakori mellékhatásai:
- Allergiás reakció. Az allergiás reakciók gyakran felerősödnek a Candida kezelés során. Előfordulhat, hogy valaki ha eddig nem volt allergiás vagy érzékeny egyes ételekre, könnyen lehet, hogy ez időszakosan elő fog fordulni ebben az időszakban.
- Puffadás. Szintén gyakori a Candida kezelés és a tisztulás során. Az emésztőszervekre ható túlzott stressz ételérzékenységet, vagy allergiás reakciókat is okozhat, akkor is, ha általában valaki nem allergiás semmilyen ételre.
- Fejfájás. A fejfájás mindig azt jelzi, hogy a testünkben valami nincs rendben. Akkor is előfordulhat amikor nem Candida-kúrát folytatunk, csak éppen nem ittunk eleget, vagy kimaradt egy étkezés. Stressz, vagy nem elegendő alvás is okozhatja. Így nem meglepő a fejfájás, amikor a kezelés során szervezetünk méreganyagokkal telik meg.
- Vércukorszint problémák. A Candida kezelés túlzott stressz-hatása miatt akkor is drámaian ingadozhat a vércukorszint, ha valaki nem is szenved ezektől a betegségektől. Azonban ha valaki már eleve cukorbeteg, vagy alacsony a vércukor-szintje, ezek a problémák igencsak felerősödhetnek.
- Megfázás. Amikor kisebb a szervezet védettsége, vagyis ellenállóképessége, úgy mint a Candida-kezelés során, hajlamosabbak leszünk a megfázásra.
- Bőrproblémák. A mérgek (vagy éppen a paraziták) tisztítása bőrirritációhoz vagy kiütéshez vezethet. Ha a méreganyagokat nem a megfelelő kiválasztó szervek ( máj ill. vékony és vastagbelek) távolítják el, a mérgek a bőrön keresztül fogják elhagyni a szervezetet.
Más Candida-kúra mellékhatások:
- Köhögés
- Torokgyulladás
- Gyomoridegesség
- Emésztési zavarok
- Székrekedés
- Hasmenés
- Hányinger
- Súlygyarapodás, vagy Súlycsökkenés
- Kevés energia
- Álmatlanság
- Hiperaktivitás
- Agresszió, Düh, Paranoia
- Depresszió
- Érzékenység, Sírás
- Hideg végtagok
- Koordinációs zavarok
- Szellemi zavarodottság
A Candida kezelés a szervezet gyógyulási folyamata, ami meglehetősen sok plusz energiát igényel. Számítani lehet arra, hogy fáradtak leszünk, és több pihenésre, alvásra lesz szükségünk.
A kezelés során nem ajánlatos újfajta, kimerítő testgyakorlatokat végezni. Legjobb, ha a kezelés alatt kevesebb testmozgást végzünk, mint egyébként megszokott lenne, mivel a Candida-kezelés már eleve megterhelést jelent a szervezetnek.
A szervezet túlzott fizikai igénybevétele meghosszabbíthatja a gyógyulási folyamatot.
7 módszer a Candida-kezelés mellékhatásainak, tüneteinek kezelésére.
Azt gondolhatnánk, hogy a súlyosabb kezelési reakciók, vagy mellékhatások azt jelentik, hogy hatékonyan küzdünk a Candida ellen. De ez nem így van.
Valójában sokkal jobb, ha lassan kezdjük a kezelést, és lehetőleg teljesen elkerüljük ezeket a tüneteket.
A Candida pusztulás okozta tünetek által, a belső szervekben és az immunrendszerben okozott stressz lelassíthatja a Candida-kezelés hatását, és a gyógyulást. Ezek a tünetek általában egy héten belül megszűnnek, de van akinél egy kicsit tovább is tarthatnak.
Van azonban néhány dolog, amit megtehetünk, hogy csökkentsük ezt a reakciót, és gyorsabban ürítse ki szervezetünk a méreganyagokat:
1. A máj támogatása, védelme.
A Candida-kezelés alatt egy májtámogató kiegészítő szedése elengedhetetlen. Keress olyan kiváló minőségű terméket, amely máriatövist is tartalmaz, mivel ez az egyik legismertebb természetes gyógyszer a máj működésének fokozására. Segít a Candidával kapcsolatos méreganyagok kiürítésében is.
2. A Candida kezelés mérséklése.
A természetes gombaellenes szerek mennyiségének csökkentése a kezelés során csökkentheti a tüneteket.
Bár azt gondolhatnánk, hogy helyesen cselekszünk, amikor drasztikusan támadjuk a Candidát, azonban a sok méreganyag több szenvedést is okozhat.
3. A Probiotikumok használata.
A probiotikumok használata elengedhetetlen a kezelés alatt. Az egészséges baktériumok napi adagja segít helyreállítani a bélrendszer egyensúlyát, és kiszorítja a kórokozó élesztőgombákat, amelyek a Candida túlszaporodásához vezettek.
Egy jó probiotikum segíthet a jó emésztésben, csökkentve az olyan kellemetlen tüneteket, mint a puffadás és a hasmenés.
A legfontosabb, hogy a probiotikumok erősítik az immunrendszert, ezért az egészséges baktériumok megfelelő egyensúlya a bélben kulcsfontosságú.
Kapcsolódó cikk: Mit kell tudni a probiotikumokról.
4. Maradj hidratált
A napi vízbevitel növelése segít abban, hogy ezek a méreganyagok kikerüljenek a szervezetből.
Az élesztősejtek elpusztulásakor felszabaduló Candida-melléktermékek a véráramban és a nyirokrendszerben lebegnek.
Minél több vizet iszunk, a vesék annál gyorsabban képesek feldolgozni ezeket a méreganyagokat, és a vizelettel vagy verejtékkel kijuttatni őket.
5. Pihenés, amennyi csak lehetséges.
A kezelés során több időt kell szánni a kikapcsolódásra és arra hogy gondoskodjunk magunkról, (mint mikor valaki terhes) és ez nagy segítséget jelent az immunrendszernek.
6. Más méregtelenítő módszerek kipróbálása.
A méregtelenítési módszereknek egy egész sora létezik! Egyes tanulmányok kimutatták, hogy például a szaunaterápia nemcsak a méregtelenítést segíti elő, hanem fokozhatja az anyagcsere-funkciókat, a vérkeringést, az immunrendszer működését és sok más szisztémás folyamatot is. (Forrás)
Minél hatékonyabb a keringése, annál gyorsabban szabadulunk meg az elhaló Candida sejtektől.
7. Szedj C-Vitamint.
A C-vitamin napi kétszeri adagja kiváló módja hogy támogassuk a mellékvese működését, és az immunrendszernek egyaránt. Mivel a C-vitamin vízben oldódik, a szervezet nem tudja elraktározni azt, amire nincs azonnal szüksége, és kiüríti a felesleget.
Ez azt jelenti, hogy hatékonyabb lehet a C-vitamin kis, rendszeres adagolása, mint egyszeri nagy adagok.
Természetesen egy kis kényelmetlenség elkerülhetetlen. (kivéve nagyon enyhe esetekben) Az első 4-8 napon számítani lehet arra hogy eleinte kényelmetlenül fogjuk érezni magunkat.
Ha ez több mint 8 (vagy 10) napig tart, és a tünetek súlyosak, azonnal orvoshoz kell fordulni! A kezelés során 8-10 nap múlva a tüneteknek enyhülniük kellene.
A következő is érdekelhet: